Dördüncü Sanayi Devrimi ve Verimlilik Artışı - I
Dördüncü Sanayi Devrimi hayatımızda yer aldıkça potansiyel yararları ve riskleri daha sık tartışılır oldu.
Dördüncü Sanayi Devrimi ve Verimlilik Artışı - II
Kurum içindeki dijital kültür, eğitim eksikliği (yüzde 68) ve yetenek açığı (yüzde 40), şirketlerin tam anlamıyla dijitalleşmesinin önündeki en büyük engeller olarak göze çarpıyor.
3-D Printing Is the Future of Factories 1
New York, geçtiğimiz yıl sıra dışı bir sergiye sahne oldu.
3-D Printing Is the Future of Factories 2
Geçtiğimiz hafta GE’nin “3 Boyutlu Sanayi Zirvesi”nden bahsettiğimiz “Fabrikaların Geleceği 3D” yazı dizimizin ikinci kısmıyla karşınızdayız.
Dördüncü Sanayi Devriminin Hayatımızda Yaşattığı 5 Büyük Değişim
Kurum içindeki dijital kültür, eğitim eksikliği (yüzde 68) ve yetenek açığı (yüzde 40), şirketlerin tam anlamıyla dijitalleşmesinin önündeki en büyük engeller olarak göze çarpıyor.
Katmanlı İmalat Çağında Füze Teknolojisi
Üç boyutlu baskı olarak da anılan “Katmanlı İmalat” (Additive Manufacturing) hızla gelişen bir teknoloji.
Fabrikaların Geleceği Karanlık
Teknolojik gelişmeler sanayi devriminden bu yana üretimdeki verimliliği büyük ölçüde artırdı. 19’uncu yüzyılda buharlı türbinler fabrikalara güç verdi.
Dünya Ekonomik Forumunda Öne Çıkan Teknolojiler
Bilim, teknoloji ve inovasyona odaklanan en önemli küresel zirvelerden biri olan ve “Yaz Davos”u olarak da bilinen Yeni Şampiyonlar Yıllık Toplantısı (AMNC18) bu yıl “Dördüncü Sanayi Devrimi’nde İnovatif Toplumlar Oluşturmak” temasıyla 18-20 Eylül 2018 tarihlerinde Çin Halk Cumhuriyeti’nin Tianjin şehrinde gerçekleştirildi.
2020'de Bizi Bekleyen Meslekler
Albert Einstein’ın “Hayal gücü bilgiden daha önemlidir” diyerek yaratıcılık ve yeni fikirler ortaya koyma becerisinin önemini vurgulamasından bu yana yaklaşık bir asır geçti.
3D Yazıcılarla Kusursuz Üretim
Dördüncü Sanayi Devrimi’nin önemli parçalarından biri olarak görülen üç boyutlu (3D) yazıcı teknolojisi yeni dijital üretim metotları sunuyor, pek çok sektör için tedarik zinciri anlayışını kökten değiştirmeyi vadediyor.
3D Baskı ve Güvenlik Sorunları
Hızlı prototipleme ve üç boyutlu (3D) baskı yöntemi olarak uzunca bir zamandır kullanılan teknolojinin endüstrileşen hali olan katmanlı imalat, kısa ve uzun vadede potansiyel güvenlik etkileriyle yerel ve uluslararası alanda gelişmekte olan bir teknolojidir.
Cobotlar
Robotlar ya da insanlar: Geleceğin üretim sektörünün işgücünü hangisi oluşturacak?